Wyjątkowi artyści w kolekcji Galerii

Polecani artyści

Agnieszka Prusak- fotografia

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej / Blog  / Agnieszka Prusak- fotografia

Agnieszka Prusak- fotografia

Prace Agnieszki Prusak z cyklu Fly kontrastowo zestawiają przedstawiony ruch i dynamikę ze statecznością fotograficznego medium. W fotografiach autorka stara się uchwycić nie tylko szczególny moment, w którym ogniskuje się dramatyzm i ekspresja tańca, ale także oddać coś, co można nazwać samą esencją tańca- energię, z której zradza się artystyczny wyraz.
Przez to nieodzowna cecha fotografii – jej bezruch – przestaje być ograniczeniem, a staje atutem. Pozwala bowiem skoncentrować wszystkie siły, tworząc obraz mocny i pełen ekspresji.

Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją prac Agnieszki Prusak  w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Agnieszka Prusak. Fotografia

AGNIESZKA PRUSAK. Fotograf. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w pracowni profesora Aleksandra Dymitrowicza. Dyplom na Wydziale Malarstwa w 2003 r. Zrealizowała między innymi cykle fotograficzne: „W domu” 2012, „Wariant 0” 2012 „Wakacje w mieście” 2009, „Blow–up” 2010. Prezentowany cykl “Fly Art” powstał w 2017 roku.

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Warszawa- Bruksela

Dostępne prace

 

 

data publikacji: 24 sierpnia, 2019


Dziękujemy za zapisanie się. Już wkrótce wyślemy newsletter.

Przy zapisie wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.

Zapraszamy do zapisania się na listę subskrypcyjną Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Otrzymywać będą Państwo raz w miesiącu informacje o artystach, wystawach oraz o najnowszych, wybranych obiektach w kolekcji naszej Galerii.