Wyjątkowi artyści w kolekcji Galerii

Polecani artyści

KUCZ JAN

PL:

JAN KUCZ (ur. 1936 r.)
Rzeźbiarz i pedagog. Absolwent Liceum Technik Plastycznych w Bielsku-Białej, ,w 1961 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby. Prowadzi pracownię rzeźby na uczelni macierzystej, od 1989 z tytułem profesorskim. W 1984-1986 roku pełnił funckję prorektora. Od 1986 do 1989 roku pełnił funkcję członka Rady Artystycznej Szkolnictwa Wyższego Ministerstwa Kultury i Sztuki, zaś w latach 1992-2002 był członkiem Rady Artystycznej Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Był wykładowcą na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Autor m.in. pomników: Ludwika Zamenhofa w Białymstoku, Jana Kochanowskiego w Radomiu, Jana Pawła II w Bielsku-Białej i Kaliszu, Fryderyka Chopina w Dusznikach Zdroju, Cryryla Ratajskiego w Poznaniu, a także portretów: Gustawa Holoubka w Teatrze Polskim w Warszawie, Mikołaja Góreckiego i Wojciecha Kilara w Filharmonii w Bydgoszczy i von Karajana w Hamburgu.
Uczestniczył w Biennale Sztuki w Wenecji w 1982 roku. Laureat licznych nagród, w tym: nagrody Ministra Kultury i Sztuki za pracę pedagogiczną (1992), Grand Prix za całokształt twórczości na Biennale Sztuki Sakralnej w Częstochowie (2000), nagrody Brata Alberta za pomnik papieża Jana Pawła II i pomnik kardynała Wyszyńskiego (2001). Został także odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2005 roku oraz Złotym Krzyżem Zasługi za pracę pedagogiczną i artystyczną w 1983.

DOSTĘPNE PRACE:

WYŚLIJ ZAPYTANIE / SEND INQUIRY

Skontaktuj się z nami, żeby otrzymać pełną ofertę prac.
Zapraszamy także do kontaktu w przypadku posiadania prac tego artysty i zamiaru sprzedaży.

Imię i nazwisko / Name and Surname (*)

Email (*)

Telefon / Phone

Artysta / Artist

Wiadomość / Message

Posiadam prace tego artysty / I own works by this artist

Dziękujemy za zapisanie się. Już wkrótce wyślemy newsletter.

Przy zapisie wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.

Zapraszamy do zapisania się na listę subskrypcyjną Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Otrzymywać będą Państwo raz w miesiącu informacje o artystach, wystawach oraz o najnowszych, wybranych obiektach w kolekcji naszej Galerii.