Wyjątkowi artyści w kolekcji Galerii

Polecani artyści

KUCZ JAN

PL:

JAN KUCZ (ur. 1936 r.)
Rzeźbiarz i pedagog. Absolwent Liceum Technik Plastycznych w Bielsku-Białej, ,w 1961 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby. Prowadzi pracownię rzeźby na uczelni macierzystej, od 1989 z tytułem profesorskim. W 1984-1986 roku pełnił funckję prorektora. Od 1986 do 1989 roku pełnił funkcję członka Rady Artystycznej Szkolnictwa Wyższego Ministerstwa Kultury i Sztuki, zaś w latach 1992-2002 był członkiem Rady Artystycznej Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Był wykładowcą na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Autor m.in. pomników: Ludwika Zamenhofa w Białymstoku, Jana Kochanowskiego w Radomiu, Jana Pawła II w Bielsku-Białej i Kaliszu, Fryderyka Chopina w Dusznikach Zdroju, Cryryla Ratajskiego w Poznaniu, a także portretów: Gustawa Holoubka w Teatrze Polskim w Warszawie, Mikołaja Góreckiego i Wojciecha Kilara w Filharmonii w Bydgoszczy i von Karajana w Hamburgu.
Uczestniczył w Biennale Sztuki w Wenecji w 1982 roku. Laureat licznych nagród, w tym: nagrody Ministra Kultury i Sztuki za pracę pedagogiczną (1992), Grand Prix za całokształt twórczości na Biennale Sztuki Sakralnej w Częstochowie (2000), nagrody Brata Alberta za pomnik papieża Jana Pawła II i pomnik kardynała Wyszyńskiego (2001). Został także odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2005 roku oraz Złotym Krzyżem Zasługi za pracę pedagogiczną i artystyczną w 1983.

DOSTĘPNE PRACE:

WYŚLIJ ZAPYTANIE / SEND INQUIRY

Skontaktuj się z nami, żeby otrzymać pełną ofertę prac.
Zapraszamy także do kontaktu w przypadku posiadania prac tego artysty i zamiaru sprzedaży.

Imię i nazwisko / Name and Surname (*)

Email (*)

Telefon / Phone

Artysta / Artist

Wiadomość / Message

Posiadam prace tego artysty / I own works by this artist


Dziękujemy za zapisanie się. Już wkrótce wyślemy newsletter.

Przy zapisie wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie (ul. Świętokrzyska 32, Warszawa) i akceptuję regulamin. FOR ENGLISH NEWSLETTER CONTACT US: gallery@napiorkowska.pl

Zapraszamy do zapisania się na listę subskrypcyjną Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Otrzymywać będą Państwo raz w miesiącu informacje o artystach, wystawach oraz o najnowszych, wybranych obiektach w kolekcji naszej Galerii.