Wyjątkowi artyści w kolekcji Galerii

Polecani artyści

ZEMŁA GUSTAW

PL:

GUSTAW ZEMŁA (ur. 1931 r.)
Rzeźbiarz i pedagog. Specjalizuje się w rzeźbie studyjno-kameralnej, pomnikowej oraz sakralnej. W latach 1952-1958 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1958 roku prowadzi działalność pedagogiczną na macierzystej uczelni. Od 1973 do 1976 roku pełnił funkcję prorektora, a od 1983 do 1986 dziekana warszawskiej ASP. W 1987 roku uzyskał stopień profesora zwyczajnego. Autor m.in. pomników: Powstańców Śląskich w Katowicach, Poległych Niepokonanych w Warszawie, Henryka Sienkiewicza w Kielcach i w Toruniu, Ludwika Waryńskiego w Warszawie, Bitwy o Monte Cassino w Warszawie, a także licznych pomników Jana Pawła II, w tym w: Krakowie, Katowicach, Łomży, Suwałkach, Płocku. Odznaczony m.in. Krzyżem Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski za działalność artystyczną oraz pedagogiczną, Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Odrodzenia Polski, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

DOSTĘPNE PRACE:

WYŚLIJ ZAPYTANIE / SEND INQUIRY

Skontaktuj się z nami, żeby otrzymać pełną ofertę prac.
Zapraszamy także do kontaktu w przypadku posiadania prac tego artysty i zamiaru sprzedaży.

Imię i nazwisko / Name and Surname (*)

Email (*)

Telefon / Phone

Artysta / Artist

Wiadomość / Message

Posiadam prace tego artysty / I own works by this artist


Dziękujemy za zapisanie się. Już wkrótce wyślemy newsletter.

Przy zapisie wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie (ul. Świętokrzyska 32, Warszawa) i akceptuję regulamin. FOR ENGLISH NEWSLETTER CONTACT US: gallery@napiorkowska.pl

Zapraszamy do zapisania się na listę subskrypcyjną Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Otrzymywać będą Państwo raz w miesiącu informacje o artystach, wystawach oraz o najnowszych, wybranych obiektach w kolekcji naszej Galerii.