Wyjątkowi artyści w kolekcji Galerii

Polecani artyści

ZEMŁA GUSTAW

PL:

GUSTAW ZEMŁA (ur. 1931 r.)
Rzeźbiarz i pedagog. Specjalizuje się w rzeźbie studyjno-kameralnej, pomnikowej oraz sakralnej. W latach 1952-1958 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1958 roku prowadzi działalność pedagogiczną na macierzystej uczelni. Od 1973 do 1976 roku pełnił funkcję prorektora, a od 1983 do 1986 dziekana warszawskiej ASP. W 1987 roku uzyskał stopień profesora zwyczajnego. Autor m.in. pomników: Powstańców Śląskich w Katowicach, Poległych Niepokonanych w Warszawie, Henryka Sienkiewicza w Kielcach i w Toruniu, Ludwika Waryńskiego w Warszawie, Bitwy o Monte Cassino w Warszawie, a także licznych pomników Jana Pawła II, w tym w: Krakowie, Katowicach, Łomży, Suwałkach, Płocku. Odznaczony m.in. Krzyżem Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski za działalność artystyczną oraz pedagogiczną, Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Odrodzenia Polski, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

DOSTĘPNE PRACE:

WYŚLIJ ZAPYTANIE / SEND INQUIRY

Skontaktuj się z nami, żeby otrzymać pełną ofertę prac.
Zapraszamy także do kontaktu w przypadku posiadania prac tego artysty i zamiaru sprzedaży.

Imię i nazwisko / Name and Surname (*)

Email (*)

Telefon / Phone

Artysta / Artist

Wiadomość / Message

Posiadam prace tego artysty / I own works by this artist

Dziękujemy za zapisanie się. Już wkrótce wyślemy newsletter.

Przy zapisie wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.

Zapraszamy do zapisania się na listę subskrypcyjną Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Otrzymywać będą Państwo raz w miesiącu informacje o artystach, wystawach oraz o najnowszych, wybranych obiektach w kolekcji naszej Galerii.