Wyjątkowi artyści w kolekcji Galerii

Polecani artyści

TCHÓRZEWSKI JERZY

PL:

JERZY TCHÓRZEWSKI (1928-1999)
malarz, grafik, poeta. Podczas II wojny światowej, w latach 1943-1944, walczył w szeregach Armii Krajowej. W 1946 roku podjął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom uzyskał w 1951 roku. Będąc studentem, związał się z kręgami Grupy Krakowskiej. Od 1959 roku należał do międzynarodowej grupy PHASES, zrzeszającej surrealistów. Debiutował na I Wystawie Sztuki Nowoczesnej w Krakowie w 1948/49. W 1954 roku został pedagogiem na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie prowadził pracownię malarstwa na Wydziale Grafiki. W 1987 uzyskał tytuł profesora, w 1998 przeszedł na emeryturę. Uczestnik wielu wystaw krajowych i zagranicznych, m.in.: Biennale Sztuki w Sao Paolo (1959), Biennale Sztuki w Wenecji (1968). W 1986 roku zdobył Nagrodę im. Jana Cybisa.

DOSTĘPNE PRACE:

WYŚLIJ ZAPYTANIE / SEND INQUIRY

Skontaktuj się z nami, żeby otrzymać pełną ofertę prac.
Zapraszamy także do kontaktu w przypadku posiadania prac tego artysty i zamiaru sprzedaży.

Imię i nazwisko / Name and Surname (*)

Email (*)

Telefon / Phone

Artysta / Artist

Wiadomość / Message

Posiadam prace tego artysty / I own works by this artist


Dziękujemy za zapisanie się. Już wkrótce wyślemy newsletter.

Przy zapisie wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie (ul. Świętokrzyska 32, Warszawa) i akceptuję regulamin. FOR ENGLISH NEWSLETTER CONTACT US: gallery@napiorkowska.pl

Zapraszamy do zapisania się na listę subskrypcyjną Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Otrzymywać będą Państwo raz w miesiącu informacje o artystach, wystawach oraz o najnowszych, wybranych obiektach w kolekcji naszej Galerii.