Wyjątkowi artyści w kolekcji Galerii

Polecani artyści

TCHÓRZEWSKI JERZY

PL:

JERZY TCHÓRZEWSKI (1928-1999)
malarz, grafik, poeta. Podczas II wojny światowej, w latach 1943-1944, walczył w szeregach Armii Krajowej. W 1946 roku podjął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom uzyskał w 1951 roku. Będąc studentem, związał się z kręgami Grupy Krakowskiej. Od 1959 roku należał do międzynarodowej grupy PHASES, zrzeszającej surrealistów. Debiutował na I Wystawie Sztuki Nowoczesnej w Krakowie w 1948/49. W 1954 roku został pedagogiem na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie prowadził pracownię malarstwa na Wydziale Grafiki. W 1987 uzyskał tytuł profesora, w 1998 przeszedł na emeryturę. Uczestnik wielu wystaw krajowych i zagranicznych, m.in.: Biennale Sztuki w Sao Paolo (1959), Biennale Sztuki w Wenecji (1968). W 1986 roku zdobył Nagrodę im. Jana Cybisa.

DOSTĘPNE PRACE:

WYŚLIJ ZAPYTANIE / SEND INQUIRY

Skontaktuj się z nami, żeby otrzymać pełną ofertę prac.
Zapraszamy także do kontaktu w przypadku posiadania prac tego artysty i zamiaru sprzedaży.

Imię i nazwisko / Name and Surname (*)

Email (*)

Telefon / Phone

Artysta / Artist

Wiadomość / Message

Posiadam prace tego artysty / I own works by this artist

Dziękujemy za zapisanie się. Już wkrótce wyślemy newsletter.

Przy zapisie wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.

Zapraszamy do zapisania się na listę subskrypcyjną Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Otrzymywać będą Państwo raz w miesiącu informacje o artystach, wystawach oraz o najnowszych, wybranych obiektach w kolekcji naszej Galerii.