JELONEK-SOCHA ANNA

PL:
ANNA JELONEK SOCHA (ur. 1932)
Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale grafiki – dyplom z wyróżnieniem w 1957 roku. Udział w wystawach ogólnopolskich, międzynarodowych i sztuki polskiej za granicą.

Prace w zbiorach:
Muzeum Narodowego w Warszawie, Szczecinie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu; Muzeów Okręgowych: im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum w Łodzi, Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Muzeum w Lublinie, Zamościu, w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu nad Wisłą, Muzeum na Majdanku. W zbiorach Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Ziemi PAN w Warszawie; W Muzeum Slovart /Praga/. W zbiorach Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie, Samorządu Województwa Mazowieckiego, Urzędu Gminy Warszawa-Bemowo. W Bibliotece Narodowej w Warszawie, Bibliotece Kongresu w Waszyngtonie, Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie, w Kolekcji Współczesnej Grafiki Krakowskiej Aliny i Vanni Scheiwiller w Mediolanie. W Galerii „Zachęta” w Warszawie, w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Kurpińskiego w Warszawie, Urzędzie Rady Ministrów Warszawie, w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. W zbiorach Stołecznego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie, Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie, BWA w Łodzi, Pile, Rzeszowie, Lesznie, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim i Wałbrzychu oraz Zakopiańskiej Galerii Sztuki; Urzędu Rady Ministrów, Akademii Sztuk Pięknych w Pensylwanii, Banku w Baden-Baden, w Landesbank w Stuttgarcie, Banku Rozwoju Eksportu w Warszawie, w Ambasadzie Japonii w Warszawie.
Poza tym, prace u osób prywatnych w kraju i za granicą: w Norwegii, Szwecji, Finlandii, Kanadzie, USA, Anglii, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Jugosławii, Niemczech, Wietnamie, Francji, Austrii, Senegalu i Japonii.

 

ENG:
ANNA JELONEK-SOCHA (born in 1932)
Graduate of the Academy of Fine Arts in Krakow in 1957. She received numerous awards and prizes in competitions and exhibitions in Poland and abroad. Her works can be found in the following collections: National Museum in Warsaw, Szczecin, Gdansk, Krakow, Poznań, Library in Milano, Library of Congress in Washington, Academy of Fine Arts in Pennsylvania, Embassy of Japan in Warsaw, Baden-Baden Bank in Stuttgart, Council of Ministers Office in Warsaw.

 

FR:
ANNA JELONEK-SOCHA (née en 1932)
Elle a étudié à l’Académie des Beaux-Arts à Cracovie. Diplôme en 1957. Elle a participé aux nombreuses expositions en Pologne et à l’étranger. Ses oeuvres se trouvent dans les collections suivantes: Musée National de Varsovie, Szczecin, Gdansk, Cracovie, Poznań, Bibliothèque de Milan, la Bibliothèque du Congrès à Washington, Académie des Beaux-Arts de Pennsylvanie, Ambassade du Japon à Varsovie, Baden-Baden Banque à Stuttgart, Bureau du Conseil de ministres à Varsovie.

WYŚLIJ ZAPYTANIE / SEND INQUIRY

  Skontaktuj się z nami, żeby otrzymać pełną ofertę prac.
  Zapraszamy także do kontaktu w przypadku posiadania prac tego artysty i zamiaru sprzedaży.

  Imię i nazwisko / Name and Surname (*)

  Email (*)

  Telefon / Phone

  Artysta / Artist

  Wiadomość / Message

  Posiadam prace tego artysty / I own works by this artist