KONTAKT

Imię i nazwisko (wymagane)

Wiadomość

Adres email (wymagane)

Numer telefonuWarning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/quadric/framework/modules/title/title-functions.php on line 485

Wystawa prof. Sławomira Kuszczaka w Brukseli

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej / Blog  / Wystawa prof. Sławomira Kuszczaka w Brukseli

Wystawa prof. Sławomira Kuszczaka w Brukseli

PROF. SŁAWOMIR KUSZCZAK

WYSTAWA MALARSTWA
GALERIA SZTUKI KATARZYNY NAPIÓRKOWSKIEJ W BRUKSELI

Profesor Sławomir Kuszczak jest wykładowcą Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Prowadził wykłady z malarstwa także w Lubljanie, Cluj-Napoka oraz w Pradze.

W swoich pracach artysta koncentruje się na teorii i naturze malarstwa jako takiego; mnogości dróg poznania, subiektywnej oceny pracy oraz jej „obiektywnego” wydźwięku, którego poznanie jest inne dla każdego z odbiorców. Łącząc w swoich obrazach malarstwo figuratywne z abstrakcją oraz koncentrując się na zagadnieniach malarstwa takich jak relacje koloru, płasczyzny i perspektywy, Kuszczak kontynuuje poszukiwania malarskie obecne w historii sztuki od jej początków, jednocześnie zgłębiając współczesną problematykę związaną z rozwojem i zmianami w percepcji sztuki, wykorzystując w swych dziełach zdobycze psychologii, kinematografii i filozofii XX i XXI wieku.

Każdy malarz chce, by widz koncentrował się na jego pracach. Nie tylko na nie popatrzył, ale by je zobaczył. Warto o to zabiegać w czasach, w których nieustannie jesteśmy przez media atakowani wszelkiego rodzaju dwuwymiarowymi przedstawieniami.
– prof. S. Kuszczak

SŁAWOMIR KUSZCZAK (ur. 1966 r.)
Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (malarstwo) i Akademii Sztuk Pięknych w Lublanie (grafika). Dyplom z malarstwa, z wyróżnieniem w pracowni profesora Jana Świtki. Od 1990 roku pracuje w PWSSP (później ASP) w Poznaniu. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Prowadził wykłady na Akademii Sztuk Pięknych w Lublanie (Słowenia), Akademii Sztuk Pięknych w Cluj-Napoka (Rumunia) i Akademii Architektury i Designu w Pradze. Odbył staże dydaktyczne w Hochschule der Künste w Berlinie i w Hochschule für Bildende Künste w Brunszwiku. Autorskie prace malarskie, rysunkowe i graficzne prezentował na kilkudziesięciu indywidualnych i zbiorowych wystawach w kraju i zagranicą.

SŁAWOMIR KUSZCZAK
MALARSTWO

Wystawa: do 06.05 2018 ( sur RV: 0495 71 89 88)

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Mont des Arts 8
1000 Bruksela

telefoniczne umówienie wizyty: (+32) 495 718 988

 

 

Współpraca: Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie


WYSTAWA OBJĘTA PATRONATEM MEDIALNYM
www.artissimo.pl

 

 

Enjoy Football On Thanksgiving Day With Satellite Tv
Why Wear Personalized Ncaa Football New Jersey?
An Introduction To American Baseball
Saint Charles County Amateur Sports Hall Of Fame
Final Tcu Football Game At Amon G. Carter Stadium Going To Be Special
Baylor Football 2013: Bears Aim For Continued Success In Big
A Guide Booklet To Have Nfl Jerseys
Perfect Holiday Gifts For The Sports Nut
Nfl Dog Jerseys Let Your Four-Legged Friend In On The Season