Wyjątkowi artyści w kolekcji Galerii

Polecani artyści

Jacek Cyganek – wystawa malarstwa

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej / Wystawy (przeszłe)  / Jacek Cyganek – wystawa malarstwa

Jacek Cyganek – wystawa malarstwa

p_d_10028

WYSTAWA MALARSTWA JACKA CYGANKA

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
ul. Pulawska 17, Warszawa ( sur RV: 22 652 11 77)
www.napiorkowska.pl

Wystawa trwać będzie do 18 grudnia 2016

Urodzony w 1961 roku w Radomsku, Jacek Cyganek ukończył liceum plastyczne i Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie w 1988 roku obronił dyplom w pracowni profesora Antoniego Starczewskiego.

Jest malarzem, który w swej twórczości często podejmuje kompleksowo temat ludzi – intymnych wydarzeń z życia, relacji rodzinnych i miłosnych, codziennych ulotnych momentów. Pełne światła obrazy malowane przy użyciu bogatej palety jasnych, radosnych barw opowiadają krótkie, niebanalne historie, a technika i styl pokazują inspiracje m.in spuścizną Władysława Strzemińskiego i awangardą malarstwa europejskiego XX wieku.

Twórczość i styl artysty są jednak niezwykle zróżnicowane, poza wspomnianymi przedstawieniami zajmuje się m.in. pisaniem ikon, tworzeniem ilustracji oraz okładek książek i czasopism. Uczestnik wielu konkursów i wystaw zbiorowych, zdobywca nagrody Interfashion w 1989 roku, indywidualnie wystawiany m.in. w Japonii i Danii.

tekst: Sebastian B. Krzypkowski

www.napiorkowska.pl

data publikacji: 10 grudnia, 2016


Dziękujemy za zapisanie się. Już wkrótce wyślemy newsletter.

Przy zapisie wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.

Zapraszamy do zapisania się na listę subskrypcyjną Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Otrzymywać będą Państwo raz w miesiącu informacje o artystach, wystawach oraz o najnowszych, wybranych obiektach w kolekcji naszej Galerii.