Wyjątkowi artyści w kolekcji Galerii

Polecani artyści

Grafiki Jana Lebensteina

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej / Blog  / Grafiki Jana Lebensteina

Grafiki Jana Lebensteina

Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją prac Jana Lebenstein, wybitnego grafika polskiego, który wiele lat spędził we Francji, zdobywając tam sławę i uznanie.

Jan Lebenstein (1930-1999) studiował malarstwo w warszawskiej ASP pod kierunkiem Artura Nachta-Samborskiego w latach latach 1948-54. Zadebiutował na wystawie w warszawskim Arsenale w 1955 roku, gdzie otrzymał Nagrodę Jury. W 1959 roku otrzymał Grand Prix na 1. Międzynarodowym Biennale Młodych w Paryżu. Od tego momentu malarz mieszkał we Francji. Naczelną ideą w twórczości Lebensteina była wiara, że droga do nowoczesności w sztuce wiedzie poprzez przetwarzanie tradycji. W Luwrze podziwiał relikty dawnych cywilizacji: sumeryjskiej, babilońskiej. Inspiracji szukał także w starożytnych mitologiach oraz księgach religijnych.
W 1976 roku otrzymał nagrodę nowojorskiej Fundacji Alfreda Jurzykowskiego, a w 1987 Nagrodę im. Jana Cybisa.
Zmarł w 1999 roku.

Jan Lebenstein – wybrane prace

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Świętokrzyska 32
WARSZAWA

data publikacji: 7 maja, 2019


Dziękujemy za zapisanie się. Już wkrótce wyślemy newsletter.

Przy zapisie wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.

Zapraszamy do zapisania się na listę subskrypcyjną Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Otrzymywać będą Państwo raz w miesiącu informacje o artystach, wystawach oraz o najnowszych, wybranych obiektach w kolekcji naszej Galerii.