Wyjątkowi artyści w kolekcji Galerii

Polecani artyści

Profesor Marek Sapetto ( 1939-2019)

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej / Blog  / Profesor Marek Sapetto ( 1939-2019)

Profesor Marek Sapetto ( 1939-2019)

W wieku 80-ciu lat zmarł Marek Sapetto, wybitny malarz, wieloletni profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Artysta kojarzony był głownie z polską odmianą nowej figuracji.
Marek Sapetto od 1968 roku wystawiał wspólnie z Wiesławem Szamborskim. Obaj artyści stali się czołowymi reprezentantami nurtu nowej figuracji lat 70. Sapetto otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in.: III nagrodę w konkursie Motywy wiejskie w polskim malarstwie współczesnym w Warszawie (1968), III nagrodę i wyróżnienie na V Ogólnopolskiej Wystawie Grafiki Marynistycznej w Gdańsku (1969), wyróżnienie na Festiwalu Sztuk Pięknych w Warszawie (1972).
W latach 80. był aktywnym członkiem Ruchu Kultury Niezależnej. Współorganizował wówczas wystawy poza oficjalnym obiegiem.
Za twórczość artystyczną w 1983 roku otrzymał nagrodę przyznaną przez Komitet Kultury Niezależnej.

Marek Sapetto (1939-2019) 

MAREK SAPETTO (ur. w 1939- 2019)
Dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1966 w pracowni profesora M. Byliny. Profesor zwyczajny ASP. Uprawia malarstwo i grafikę. W latach 70-tych tworzył w nurcie “Nowej Figuracji”. W latach 80-tych, obrazy Marka Sapetto są komentarzem polskiej rzeczywistości społeczno-politycznej.

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Warszawa- Bruksela

 

 

data publikacji: 5 sierpnia, 2019


Dziękujemy za zapisanie się. Już wkrótce wyślemy newsletter.

Przy zapisie wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.

Zapraszamy do zapisania się na listę subskrypcyjną Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Otrzymywać będą Państwo raz w miesiącu informacje o artystach, wystawach oraz o najnowszych, wybranych obiektach w kolekcji naszej Galerii.