Wyjątkowi artyści w kolekcji Galerii

Polecani artyści

Michał Bajsarowicz- obrazy, rysunki i rzeźby

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej / Blog  / Michał Bajsarowicz- obrazy, rysunki i rzeźby

Michał Bajsarowicz- obrazy, rysunki i rzeźby

Człowiek- to najważniejszy temat w twórczości Michała Bajsarowicza. Artysta skupia się w swoim malarstwie na ciele. Niemal jak w szkicu, delikatnym rysunkiem z nicości wydobywa kształty. Dosłowność i konkretność ciała, ludzka fizyczność w takim ujęciu skłania jednak raczej ku “dostrzeganiu” duchowości. To duchowość przewodzi; obrazy wiodą ku medytacji, ku uważności. Ślad zostawiony na płótnie- to świadectwo bytu, w jego fizycznym, ale i duchowym wymiarze.

Michał Bajsarowicz. Obrazy, rysunki, rzeźby.

MICHAŁ BAJSAROWICZ (ur. 1963)
Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, zdobywając w 1992 roku dyplom w pracowni prof. B. Wegnera. Zajmuje się głównie malarstwem, grafiką i rzeźbą, jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP).
Jego prace wystawiane były na licznych wystawach w kraju i zagranicą, m.in. w Niemczech, Belgii, Włoszech, Portugalii, Francji, Austrii i Ukrainie.

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Warszawa- Bruksela

Dostępne prace

 

 

data publikacji: 5 lipca, 2019


Dziękujemy za zapisanie się. Już wkrótce wyślemy newsletter.

Przy zapisie wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.

Zapraszamy do zapisania się na listę subskrypcyjną Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Otrzymywać będą Państwo raz w miesiącu informacje o artystach, wystawach oraz o najnowszych, wybranych obiektach w kolekcji naszej Galerii.