NAJLEPSZE DYPLOMY AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH 2014-2018 W GALERII SZTUKI KATARZYNY NAPIÓRKOWSKIEJ 
Artyści wyróżnieni na ogólnopolskiej wystawie

NAJLEPSZE DYPLOMY AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH  W ZBROJOWNI W GDAŃSKU W LATACH 2014-1018 

  • MICHAŁ CYGAN – AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W KATOWICACH
  • LUIZA KASPRZYK – AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH IM. W. STRZEMIŃSKIEGO W ŁODZI
  • KRZYSZTOF KORAB – AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W KATOWICACH
  • KLAUDIA LATA – AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W KATOWICACH
  • MAŁGORZATA WOJCIECHOWSKA STEPIEŃ – AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH IM. W. STRZEMIŃSKIEGO W ŁODZI

 

MICHAŁ CYGAN (ur. 1989 r.)
Absolwent Państwowego Liceum Plastycznego w Bielsku Białej. Studia grafiki warsztatowej w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zajmuje się grafiką oraz malarstwem.
Swoje prace wystawiał na licznych wystawach zbiorowych; w 2017 roku otrzymał wyróżnienie honorowe na VII Przeglądzie Młodej Sztuki “Świeża Krew”.
W 2016 roku jej prace prezentowane były na ogólnopolskiej wystawie NAJLEPSZE DYPLOMY AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH 2014 w Wielkiej Zbrojowni Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Artysta otrzymał wówczas wyróżnienie honorowe.

LUIZA KASPRZYK
Studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi w Pracowni Technik Litograficznych pod kierunkiem profesora W. Warzywody.
W 2014 roku jej prace prezentowane były na ogólnopolskiej wystawie NAJLEPSZE DYPLOMY AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH 2014 w Wielkiej Zbrojowni Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

KRZYSZTOF KORAB (ur. 1994)
Student malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Oprócz malarstwa zajmuje się również rysunkiem, rzeźbą, grafiką warsztatową, instalacjami artystycznymi, fotografią oraz tkaniną artystyczną.
W 2015 roku został laureatem konkursu “Pejzaż Śląska”, organizowanego przez fundację Giesche, w roku 2016 uzyskał wyróżnienie w konkursie “Studencki obraz roku”. Finalista konkursu o Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch.
W 2018 roku praca dyplomowa Krzysztofa Koraba prezentowana była na ogólnopolskiej wystawie NAJLEPSZE DYPLOMY AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH 2018 w Wielkiej Zbrojowni Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Artysta otrzymał wyróżnienie honorowe.

KLAUDIA LATA (ur. 1993 r.) Absolwentka malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom w 2017 r. w pracowni prof. Ireneusza Walczaka. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016/17); Stypendium Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (2016/17, 2015/16, 2014/15). Laureatka licznych nagród. Finalistka konkursu o Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch. W 2017 roku dyplom Laty p.t. Re-Sublimacja prezentowany był na ogólnopolskiej wystawie NAJLEPSZE DYPLOMY AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH 2017 w Wielkiej Zbrojowni Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

MAŁGORZATA WOJCIECHOWSKA-STĘPIEŃ (ur. 1989r.)
Studia na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Aleksandry Gieragi oraz w Pracowni Multimediów prof. Wiesława Karolaka. Laureatka nagrody Prezydenta Miasta Łodzi w ramach XXXI edycji Konkursu im. Władysława Strzemińskiego „Sztuki Piękne” . Finalistka konkursu o Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch.  Zajmuje się malarstwem i animacją kultury. W 2013 roku w drodze konkursu otrzymała grant na realizację projektu „CZTERY KĄTY WYOBRAŹNI” jako zadania publicznego z Urzędu Miasta Łodzi. W 2014 roku jej praca prezentowana była na ogólnopolskiej wystawie NAJLEPSZE DYPLOMY AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH 2014 w Wielkiej Zbrojowni Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

 

 

 

 

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Świętokrzyska 32, Warszawa
sierpień 2018
Pon.-Pt. 11:00-18:00
Sob. 11:00-15:00

www.napiorkowska.pl

ZAKUP: SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI, ABY OTRZYMAĆ OFERTĘ PRAC


WYSTAWA OBJĘTA PATRONATEM MEDIALNYM
www.artissimo.pl