KONTAKT

Imię i nazwisko (wymagane)

Wiadomość

Adres email (wymagane)

Numer telefonu


Pełnia. Obrazy Barbary Hubert

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej / Blog  / Pełnia. Obrazy Barbary Hubert

Pełnia. Obrazy Barbary Hubert

Barbara Hubert, cykl Full Moon, Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

W Galerii Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 32 prezentujemy najnowsze obrazy Barbary Hubert, absolwentki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Są to prace z cyklu “Pełnia księżyca”.

Twórczość Barbary Hubert pełna jest afirmacji i zgłębiania piękna przyrody oraz malarskich poszukiwań związanych z relacją barwy, światła i przestrzeni w pejzażu.
Malarka nierzadko balansuje na granicy malarstwa figuratywnego i abstrakcji, przedstawia pejzaże realne lub nadrzeczywiste widoki, przepełnione kontrastami świetlnymi, nasyconymi barwami, przeskalowanymi ciałami niebieskimi, gęstą mgłą. Nadaje dzięki temu pejzażowi nie tylko emocjonalny, ekspresyjny charakter, ale i znaczenie uniwersalne, oderwane od konkretnych miejsc, skłaniające widza do kontemplacji.
Poprzez konfrontowanie postaci ludzkich, niewielkich i niemalże bezbronnych wobec bezkresnej, oszałamiającej swoim pięknem przyrody, Barbara Hubert na nowo otwiera dyskurs o wzniosłości, potędze natury i znaczeniu, jakie pełni ona we współczesnym świecie i sztuce.

BARBARA HUBERT (ur. 1974)
Barbara Hubert jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiowała w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego oraz prof. Leszka Misiaka. Dyplom obroniła w 1999 roku.

Barbara Hubert tak mówi o swoim malarstwie: “Chcę pokazywać lepsze strony życia, naświetlać bardziej kolorowe momenty rzeczywistości , malować w ten sposób, by widz oglądajac mógł poczuć temperaturę, zapach, smak mojego wycinka świata. Namalowanie obrazu jest zawsze zagadką i wyzwaniem- czy się powiedzie, czy zdołam pokazać właśnie to co chcę pokazać, czy przypadek odegra tym razem mniejszą czy większą rolę?”

Galeria Katarzyny Napiórkowskiej
discount authentic jersey
wholesale authentic nike jerseys
nfl jerseys cheap authentic
nfl jerseys for cheap authentic
cheapest authentic jerseys
real nfl jerseys for cheap
cheap authenic jerseys
cheap wholesale authentic jerseys
authentic cheap jerseys