Barbara Hubert, cykl Full Moon, Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

W Galerii Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 32 prezentujemy najnowsze obrazy Barbary Hubert, absolwentki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Są to prace z cyklu “Pełnia księżyca”.

Twórczość Barbary Hubert pełna jest afirmacji i zgłębiania piękna przyrody oraz malarskich poszukiwań związanych z relacją barwy, światła i przestrzeni w pejzażu.
Malarka nierzadko balansuje na granicy malarstwa figuratywnego i abstrakcji, przedstawia pejzaże realne lub nadrzeczywiste widoki, przepełnione kontrastami świetlnymi, nasyconymi barwami, przeskalowanymi ciałami niebieskimi, gęstą mgłą. Nadaje dzięki temu pejzażowi nie tylko emocjonalny, ekspresyjny charakter, ale i znaczenie uniwersalne, oderwane od konkretnych miejsc, skłaniające widza do kontemplacji.
Poprzez konfrontowanie postaci ludzkich, niewielkich i niemalże bezbronnych wobec bezkresnej, oszałamiającej swoim pięknem przyrody, Barbara Hubert na nowo otwiera dyskurs o wzniosłości, potędze natury i znaczeniu, jakie pełni ona we współczesnym świecie i sztuce.

BARBARA HUBERT (ur. 1974)
Barbara Hubert jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiowała w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego oraz prof. Leszka Misiaka. Dyplom obroniła w 1999 roku.

Barbara Hubert tak mówi o swoim malarstwie: “Chcę pokazywać lepsze strony życia, naświetlać bardziej kolorowe momenty rzeczywistości , malować w ten sposób, by widz oglądajac mógł poczuć temperaturę, zapach, smak mojego wycinka świata. Namalowanie obrazu jest zawsze zagadką i wyzwaniem- czy się powiedzie, czy zdołam pokazać właśnie to co chcę pokazać, czy przypadek odegra tym razem mniejszą czy większą rolę?”