Wyjątkowi artyści w kolekcji Galerii

Polecani artyści

Salon letni w Brukseli. Galeria Katarzyny Napiórkowskiej – Mont des Arts

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej / Wystawy (przeszłe)  / Salon letni w Brukseli. Galeria Katarzyny Napiórkowskiej – Mont des Arts

Salon letni w Brukseli. Galeria Katarzyny Napiórkowskiej – Mont des Arts

 

Salon Letni w Brukseli

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej- Mont des Arts

Zapraszamy do Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej, gdzie przenenotwana jest kolekcja prac Moniki Rossy.

MONIKA ROSSA
Studiowała malarstwo na University of Arizona, w Ecole des Beaux Arts w Paryżu oraz w Escuela de Diseno w Barcelonie.
Zajmuje się rysunkiem i malarstwem sztalugowym. Tworzy także murale. Swoje prace pokazywała na wystawach w Stanach Zjednoczonych ( m.in. Nowy Jork , Phoenix i Trenton) , w Polsce i w Hiszpanii.

“Zawsze myślałam, jak jest bardzo bezpiecznie być artystą. Artysta nie musi tłumaczyć się, wszystko zawiera w tym, co tworzy. Nie musi obawiać się źle wyważonego słowa, które będzie może być opacznie zinterpretowane.(…)
Maluję ludzi, rzadziej pejzaże, nieczęsto abstrakcje, by uwolnić myśli. Fascynuje mnie jednak człowiek, pytanie jaki jest. Jak myśli, jak działa? Co dzieje się w jego umyśle? Jak odbiera innych, jak patrzy na naturę? Jak szczęśliwy może być? Jak może być samotny, nawet gdy jest otoczony przez tłum.(…)
Rysuję najczęściej z modela. Myślę, że warsztat rysunkowy jest dla artysty sprawą podstawową. W rysunku piórkiem widać każdą próbę oszukania, kłamstwa są wyolbrzymione. Potrzeba ogromnej dyscypliny i uwagi przy rysunku. To zdyscyplinowanie przy szkicowaniu pozwala na pełną swobodę przed płótnem.”
Monika Rossa

SALON LETNI
Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Mont des Arts 8 Bruksela
lipiec – sieprnień 2018

ZAKUP PRAC: Moniki Rossy

 

 

 

data publikacji: 15 lipca, 2018


Dziękujemy za zapisanie się. Już wkrótce wyślemy newsletter.

Przy zapisie wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie (ul. Świętokrzyska 32, Warszawa) i akceptuję regulamin. FOR ENGLISH NEWSLETTER CONTACT US: gallery@napiorkowska.pl

Zapraszamy do zapisania się na listę subskrypcyjną Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Otrzymywać będą Państwo raz w miesiącu informacje o artystach, wystawach oraz o najnowszych, wybranych obiektach w kolekcji naszej Galerii.