Wyjątkowi artyści w kolekcji Galerii

Polecani artyści

Sztuka na Jasnej

Sztuka na Jasnej

Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce zaprasza na kolejne spotkanie ze sztuką europejską w ramach cyklu Sztuka na Jasnej. Tym razem przyjrzymy się jednemu niezwykłemu dziełu, poznamy jego burzliwe losy i wielowymiarowe znaczenie.

Sąd Ostateczny Hansa Memlinga to jedno z najwspanialszych arcydzieł sztuki w Polsce, za którym kryje się niezwykle barwna, wręcz sensacyjna historia z piratami w tle, której ślady wiodą do Brugii, Florencji i Gdańska. To także przykład wielkiego kunsztu artystycznego i złożonej geografii wpływów kulturowych w dawnej Europie. Temat obrazu to jeden z najbardziej wymagających motywów malarskich, podejmowany przez wielu wybitnych twórców, takich jak Luka Signorelli, Fra Angelico czy Michał Anioł, a przez to znakomity pretekst do krótkiej podróży do magicznego świata sztuki.

Kiedy: wtorek 9 kwietnia, godz. 18.00

Gdzie: Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce, ul. Jasna 14/16a

Naszą przewodniczką w tej wyprawie będzie historyk sztuki i europeistka dr Justyna Napiórkowska, autorka bloga O sztuce.

Sztuka na Jasnej to cykl spotkań, w czasie których przyglądamy się wybranym arcydziełom sztuki europejskiej w kontekście czasów, w jakich powstały. Jest to „twórcze” rozszerzenie organizowanego od kilku lat przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej projektu Literatura na Jasnej.

Wstęp wolny, jednak ze względów organizacyjnych prosimy o ZGŁOSZENIE UDZIAŁU za pośrednictwem linku:
Prosimy o rejestrację za pośrednictwem linku:
https://ec.europa.eu/poland/content/registration-form-4_pl

data publikacji: 5 kwietnia, 2019


Dziękujemy za zapisanie się. Już wkrótce wyślemy newsletter.

Przy zapisie wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie (ul. Świętokrzyska 32, Warszawa) i akceptuję regulamin. FOR ENGLISH NEWSLETTER CONTACT US: gallery@napiorkowska.pl

Zapraszamy do zapisania się na listę subskrypcyjną Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Otrzymywać będą Państwo raz w miesiącu informacje o artystach, wystawach oraz o najnowszych, wybranych obiektach w kolekcji naszej Galerii.