Sztuka na Jasnej

Sztuka na Jasnej

Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce zaprasza na kolejne spotkanie ze sztuką europejską w ramach cyklu Sztuka na Jasnej. Tym razem przyjrzymy się jednemu niezwykłemu dziełu, poznamy jego burzliwe losy i wielowymiarowe znaczenie.

Sąd Ostateczny Hansa Memlinga to jedno z najwspanialszych arcydzieł sztuki w Polsce, za którym kryje się niezwykle barwna, wręcz sensacyjna historia z piratami w tle, której ślady wiodą do Brugii, Florencji i Gdańska. To także przykład wielkiego kunsztu artystycznego i złożonej geografii wpływów kulturowych w dawnej Europie. Temat obrazu to jeden z najbardziej wymagających motywów malarskich, podejmowany przez wielu wybitnych twórców, takich jak Luka Signorelli, Fra Angelico czy Michał Anioł, a przez to znakomity pretekst do krótkiej podróży do magicznego świata sztuki.

Kiedy: wtorek 9 kwietnia, godz. 18.00

Gdzie: Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce, ul. Jasna 14/16a

Naszą przewodniczką w tej wyprawie będzie historyk sztuki i europeistka dr Justyna Napiórkowska, autorka bloga O sztuce.

Sztuka na Jasnej to cykl spotkań, w czasie których przyglądamy się wybranym arcydziełom sztuki europejskiej w kontekście czasów, w jakich powstały. Jest to „twórcze” rozszerzenie organizowanego od kilku lat przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej projektu Literatura na Jasnej.

Wstęp wolny, jednak ze względów organizacyjnych prosimy o ZGŁOSZENIE UDZIAŁU za pośrednictwem linku:
Prosimy o rejestrację za pośrednictwem linku:
https://ec.europa.eu/poland/content/registration-form-4_pl

Justyna Napiorkowska
An Review Of American Baseball
Football Themed Gifts Are Generally Bound To Score
Top Selling Nfl Jerseys

discount authentic jersey
wholesale authentic nike jerseys
nfl jerseys cheap authentic
nfl jerseys for cheap authentic
cheapest authentic jerseys