Wyjątkowi artyści w kolekcji Galerii

Polecani artyści

Sztuka na Jasnej

Sztuka na Jasnej

Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce zaprasza na kolejne spotkanie ze sztuką europejską w ramach cyklu Sztuka na Jasnej. Tym razem przyjrzymy się jednemu niezwykłemu dziełu, poznamy jego burzliwe losy i wielowymiarowe znaczenie.

Sąd Ostateczny Hansa Memlinga to jedno z najwspanialszych arcydzieł sztuki w Polsce, za którym kryje się niezwykle barwna, wręcz sensacyjna historia z piratami w tle, której ślady wiodą do Brugii, Florencji i Gdańska. To także przykład wielkiego kunsztu artystycznego i złożonej geografii wpływów kulturowych w dawnej Europie. Temat obrazu to jeden z najbardziej wymagających motywów malarskich, podejmowany przez wielu wybitnych twórców, takich jak Luka Signorelli, Fra Angelico czy Michał Anioł, a przez to znakomity pretekst do krótkiej podróży do magicznego świata sztuki.

Kiedy: wtorek 9 kwietnia, godz. 18.00

Gdzie: Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce, ul. Jasna 14/16a

Naszą przewodniczką w tej wyprawie będzie historyk sztuki i europeistka dr Justyna Napiórkowska, autorka bloga O sztuce.

Sztuka na Jasnej to cykl spotkań, w czasie których przyglądamy się wybranym arcydziełom sztuki europejskiej w kontekście czasów, w jakich powstały. Jest to „twórcze” rozszerzenie organizowanego od kilku lat przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej projektu Literatura na Jasnej.

Wstęp wolny, jednak ze względów organizacyjnych prosimy o ZGŁOSZENIE UDZIAŁU za pośrednictwem linku:
Prosimy o rejestrację za pośrednictwem linku:
https://ec.europa.eu/poland/content/registration-form-4_pl

data publikacji: 5 kwietnia, 2019

Dziękujemy za zapisanie się. Już wkrótce wyślemy newsletter.

Przy zapisie wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.

Zapraszamy do zapisania się na listę subskrypcyjną Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Otrzymywać będą Państwo raz w miesiącu informacje o artystach, wystawach oraz o najnowszych, wybranych obiektach w kolekcji naszej Galerii.