Wyjątkowi artyści w kolekcji Galerii

Polecani artyści

Victor Davies. Malarstwo

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej / Blog  / Victor Davies. Malarstwo

Victor Davies. Malarstwo

Malarstwo Victora Daviesa jest przede wszystkim autentyczne, wolne, pełne energii, a jednocześnie pełne nawiązań. Artysta, który wychowywał się w afrykańsko-brytyjskiej rodzinie w Londynie, na swoich płótnach daje upust zarówno artystycznej ekspresji, jak również eksploruje tematy swoich korzeni, historii malarstwa awangardowego czy współczesnej kultury popularnej: na jego obrazach dostrzegamy liczne nawiązania do masowo dostępnych komiksów, reklam, sportu, mitów popkultury będącej wynikiem komercjalizacji życia publicznego, jak również cywilizacji afrykańskiej, literatury oraz polityki. Poprzez dynamiczną, pełną kontrastujących barw i często agresywną formę malarską Davies czerpie inspirację z dzieł m.in. Jean-Michela Basquiata, klasyka awangardy XX wieku, Afroamerykanina, który zrewolucjonizował światowe malarstwo swoimi szczerymi, oszałamiającymi kolorami płótnami.

Vistor Davies. Wystawa malarstwa

Zapraszamy na wystawę malarstwa Victora Daviesa, której wernisaż połączony z wykonywaniem utworów z nowej, wspólnej płyty Miki Urbaniak i artysty odbędzie się w czwartek 4 lipca 2019 o godzinie 19:00 w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej przy Rynku Starego Miasta 19/21/21a w Warszawie.

Victor Davies urodził się i wychował w Londynie, w dzielnicy East End w brytyjsko-afrykańskiej rodzinie. Rozpoczynał karierę jako wykonawca i producent muzyczny. Szybko zaczął odnosić sukcesy. W późniejszym okresie zajął się również realizacją teledysków i filmów. Od kilku lat zajmuje się także malarstwem.
Nieustająca i naturalna potrzeba tworzenia i ekspresyjność przywodzi na myśl twórców wywodzących się z wielokulturowych środowisk, którzy w swojej twórczości komentowali panujące warunki społeczno-kulturowe. Jednocześnie twórczość Victora Daviesa wiele czerpie z muzyki, będącej najważniejszym powołaniem artysty.
W duecie stworzonym z życiową partnerką, Miką Urbaniak, Victor Davies stworzył album Art Pop, zawierający covery znakomitych światowych utworów muzyki Pop. Podczas wernisażu w otoczeniu obrazów Victora Daviesa usłyszymy wybrane utwory z płyty w spontanicznej aranżacji Miki Urbaniak I Victora Daviesa.
VICTOR DAVIES / ART POP // MALARSTWO

Zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się
w czwartek 4 lipca o godzinie 19:00

Podczas wernisażu odbędzie się mini koncert acapella Miki Urbaniak i Victora Daviesa

wystawa: 4-28 lipca 2019

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Rynek Starego Miasta 19/21/21a, Warszawa

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Warszawa- Bruksela

Dostępne prace

 

 

data publikacji: 3 lipca, 2019


Dziękujemy za zapisanie się. Już wkrótce wyślemy newsletter.

Przy zapisie wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.

Zapraszamy do zapisania się na listę subskrypcyjną Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Otrzymywać będą Państwo raz w miesiącu informacje o artystach, wystawach oraz o najnowszych, wybranych obiektach w kolekcji naszej Galerii.