Malarstwo Victora Daviesa jest przede wszystkim autentyczne, wolne, pełne energii, a jednocześnie pełne nawiązań. Artysta, który wychowywał się w afrykańsko-brytyjskiej rodzinie w Londynie, na swoich płótnach daje upust zarówno artystycznej ekspresji, jak również eksploruje tematy swoich korzeni, historii malarstwa awangardowego czy współczesnej kultury popularnej: na jego obrazach dostrzegamy liczne nawiązania do masowo dostępnych komiksów, reklam, sportu, mitów popkultury będącej wynikiem komercjalizacji życia publicznego, jak również cywilizacji afrykańskiej, literatury oraz polityki. Poprzez dynamiczną, pełną kontrastujących barw i często agresywną formę malarską Davies czerpie inspirację z dzieł m.in. Jean-Michela Basquiata, klasyka awangardy XX wieku, Afroamerykanina, który zrewolucjonizował światowe malarstwo swoimi szczerymi, oszałamiającymi kolorami płótnami.

Vistor Davies. Wystawa malarstwa

Zapraszamy na wystawę malarstwa Victora Daviesa, której wernisaż połączony z wykonywaniem utworów z nowej, wspólnej płyty Miki Urbaniak i artysty odbędzie się w czwartek 4 lipca 2019 o godzinie 19:00 w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej przy Rynku Starego Miasta 19/21/21a w Warszawie.

Victor Davies urodził się i wychował w Londynie, w dzielnicy East End w brytyjsko-afrykańskiej rodzinie. Rozpoczynał karierę jako wykonawca i producent muzyczny. Szybko zaczął odnosić sukcesy. W późniejszym okresie zajął się również realizacją teledysków i filmów. Od kilku lat zajmuje się także malarstwem.
Nieustająca i naturalna potrzeba tworzenia i ekspresyjność przywodzi na myśl twórców wywodzących się z wielokulturowych środowisk, którzy w swojej twórczości komentowali panujące warunki społeczno-kulturowe. Jednocześnie twórczość Victora Daviesa wiele czerpie z muzyki, będącej najważniejszym powołaniem artysty.
W duecie stworzonym z życiową partnerką, Miką Urbaniak, Victor Davies stworzył album Art Pop, zawierający covery znakomitych światowych utworów muzyki Pop. Podczas wernisażu w otoczeniu obrazów Victora Daviesa usłyszymy wybrane utwory z płyty w spontanicznej aranżacji Miki Urbaniak I Victora Daviesa.
VICTOR DAVIES / ART POP // MALARSTWO

Zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się
w czwartek 4 lipca o godzinie 19:00

Podczas wernisażu odbędzie się mini koncert acapella Miki Urbaniak i Victora Daviesa

wystawa: 4-28 lipca 2019

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Rynek Starego Miasta 19/21/21a, Warszawa

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Warszawa- Bruksela

Dostępne prace