zegalski

Maestro Leszek Żegalski – wystawa malarstwa

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Adres: ul. Świętokrzyska 32, Warszawa

WERNISAŻ:  7 czerwca 2016 godz. 19:00

RSVP: email

WYDARZENIE na FACEBOOKU

WYSTAWA: 7-21 czerwca 2016
www.napiorkowska.pl

LESZEK ŻEGALSKI- (ur. w 1959r. na Śląsku Cieszyńskim)
Rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie był uczniem Jerzego Dudy-Gracza. W 1982 roku przeniósł się na Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie uzyskał dyplom w 1984 roku. Razem z Januszem Szpytem i Piotrem Naliwajko stworzył “Grupę Trzech”, zwaną “Tercetem Nadętym”.
W 1988 r. Otrzymał Grand Prix Ogólnopolskiej Wystawy Młodej Plastyki “Arsenał 88”.W tym samym roku wyjechał do Niemiec, gdzie przebywał przez następne lata. Od 1990 roku jest członkiem Związku Malarzy Realistów – “Kunstlersonderbund in Deutschland. Realismus der Gegenwart” – Od 2009 roku członek grupy Apelles. Obecnie mieszka w Belgii i w Polsce. Uprawia malarstwo – sztalugowe, plafonowe, fresk.
Brał udział w najważniejszych artystycznych wydarzeniach Europy – m.in. w Targach Sztuki BIAF w Barcelonie, w Targach Sztuki w Bazylei i corocznej wystawie malarstwa figuratywnego “Figuration Critique” w Grand Palais w Paryżu.
Uczestnik ponad 200 wystaw indywidualnych, wystaw “Tercetu Nadętego” i zbiorowych, w Niemczech, Holandii, Polsce, USA, Rosji, Francji, Szwajcarii, Włoszech, Belgii, Anglii, Japonii i Kanady.
Prace Żegalskiego znajdują się w zbiorach znanych kolekcjonerów niemieckich i szwajcarskich. Jest autorem malowideł plafonowych w starych pałacach i posiadłościach na terenie Francji, Szwajcarii, Niemiec i Włoch. Współpracuje z Galerią Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.
Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej