Wyjątkowi artyści w kolekcji Galerii

Polecani artyści

Wernisaż wystawy Maestro Leszka Żegalskiego

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej / Blog  / Wernisaż wystawy Maestro Leszka Żegalskiego

Wernisaż wystawy Maestro Leszka Żegalskiego

zegalski

Maestro Leszek Żegalski – wystawa malarstwa

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Adres: ul. Świętokrzyska 32, Warszawa

WERNISAŻ:  7 czerwca 2016 godz. 19:00

RSVP: email

WYDARZENIE na FACEBOOKU

WYSTAWA: 7-21 czerwca 2016
www.napiorkowska.pl

LESZEK ŻEGALSKI- (ur. w 1959r. na Śląsku Cieszyńskim)
Rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie był uczniem Jerzego Dudy-Gracza. W 1982 roku przeniósł się na Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie uzyskał dyplom w 1984 roku. Razem z Januszem Szpytem i Piotrem Naliwajko stworzył “Grupę Trzech”, zwaną “Tercetem Nadętym”.
W 1988 r. Otrzymał Grand Prix Ogólnopolskiej Wystawy Młodej Plastyki “Arsenał 88”.W tym samym roku wyjechał do Niemiec, gdzie przebywał przez następne lata. Od 1990 roku jest członkiem Związku Malarzy Realistów – “Kunstlersonderbund in Deutschland. Realismus der Gegenwart” – Od 2009 roku członek grupy Apelles. Obecnie mieszka w Belgii i w Polsce. Uprawia malarstwo – sztalugowe, plafonowe, fresk.
Brał udział w najważniejszych artystycznych wydarzeniach Europy – m.in. w Targach Sztuki BIAF w Barcelonie, w Targach Sztuki w Bazylei i corocznej wystawie malarstwa figuratywnego “Figuration Critique” w Grand Palais w Paryżu.
Uczestnik ponad 200 wystaw indywidualnych, wystaw “Tercetu Nadętego” i zbiorowych, w Niemczech, Holandii, Polsce, USA, Rosji, Francji, Szwajcarii, Włoszech, Belgii, Anglii, Japonii i Kanady.
Prace Żegalskiego znajdują się w zbiorach znanych kolekcjonerów niemieckich i szwajcarskich. Jest autorem malowideł plafonowych w starych pałacach i posiadłościach na terenie Francji, Szwajcarii, Niemiec i Włoch. Współpracuje z Galerią Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.
Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

data publikacji: 3 czerwca, 2016


Dziękujemy za zapisanie się. Już wkrótce wyślemy newsletter.

Przy zapisie wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.

Zapraszamy do zapisania się na listę subskrypcyjną Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Otrzymywać będą Państwo raz w miesiącu informacje o artystach, wystawach oraz o najnowszych, wybranych obiektach w kolekcji naszej Galerii.