s314

Wystawa Magdaleny Spasowicz

MAGDALENA SPASOWICZ: Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa u prof. Jana Cybisa oraz na wydziale grafiki u Prof. Tadeusza Kulisiewicza.

Dyplom na Wydziale Malarstwa uzyskała w 1953 r.

Prace Magdaleny Spasowicz znajdują się w zbiorach: Muzeum Narodowego w Warszawie i Wrocławiu, Muzeum Historycznego w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Polskiego w Chicago, Muzeum Watykańskiego oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Artystka uczestniczyła w wielu wystawach w Polsce i za granicą ( Warszawa, Londyn, Malaga, Berlin, Trypolis, Waszyngton, Regensburg, Brunszwig, Lipsk, Bratysława, Kappelrodeck.

Wystawy zbiorowe: Warszawa, Wrocław, Bydgoszcz, Szczecin, Moskwa, Sofia, Rostock, Budapeszt, Praga, Drezno, Boston, Nowy Jork, Chicago, Bufallo, Birmingham, Dusseldorf, Lubeka, Wiedeń, Santa Cruz de Tenerife, Valtekilde).

Magdalena Spasowicz poświęca malarstwu każdą chwilę. To autentyczna pasja i powołanie artystki. Większość jej obrazów stanowią monochromatyczne pejzaże z motywami dobrze znanych artystce miejsc. Sa to także martwe natury, w ktorych artystka wnikliqwie, ale i nostalgicznie przyglada się przedmiotom. W pracach Spasowicz oczywiście widać wpływy francuskich malarzy, takich jak Pissarro czy Utrillo. To malarstwo bardzo zakorzenione w tych tradycjach i nie pragnące z tym zakorzenieniem zrywać. Wręcz przeciwnie- po prostu artystka pragnie kontynuować malarską opowieść w przebogatej palecie szarości, która zdaje się najbliższa mazowieckim pejzażom.

Wystawa Magdaleny Spasowicz objęta jest patronatem artissimo.pl

MAGDALENA SPASOWICZ | MALARSTWO

WERNISAŻ
14 kwietnia (czwartek) 2016 o godz. 19.00

WYSTAWA
14-28 kwietnia 2016

Galeria Sztuki Katarzyny Napiorkowskiej

Warszawa, ul. Świętokrzyska 32