Wyjątkowi artyści w kolekcji Galerii

Polecani artyści

Wystawa Magdaleny Spasowicz

Zapraszamy serdecznie

Wystawa Magdaleny Spasowicz

s314

Wystawa Magdaleny Spasowicz

MAGDALENA SPASOWICZ: Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa u prof. Jana Cybisa oraz na wydziale grafiki u Prof. Tadeusza Kulisiewicza.

Dyplom na Wydziale Malarstwa uzyskała w 1953 r.

Prace Magdaleny Spasowicz znajdują się w zbiorach: Muzeum Narodowego w Warszawie i Wrocławiu, Muzeum Historycznego w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Polskiego w Chicago, Muzeum Watykańskiego oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Artystka uczestniczyła w wielu wystawach w Polsce i za granicą ( Warszawa, Londyn, Malaga, Berlin, Trypolis, Waszyngton, Regensburg, Brunszwig, Lipsk, Bratysława, Kappelrodeck.

Wystawy zbiorowe: Warszawa, Wrocław, Bydgoszcz, Szczecin, Moskwa, Sofia, Rostock, Budapeszt, Praga, Drezno, Boston, Nowy Jork, Chicago, Bufallo, Birmingham, Dusseldorf, Lubeka, Wiedeń, Santa Cruz de Tenerife, Valtekilde).

Magdalena Spasowicz poświęca malarstwu każdą chwilę. To autentyczna pasja i powołanie artystki. Większość jej obrazów stanowią monochromatyczne pejzaże z motywami dobrze znanych artystce miejsc. Sa to także martwe natury, w ktorych artystka wnikliqwie, ale i nostalgicznie przyglada się przedmiotom. W pracach Spasowicz oczywiście widać wpływy francuskich malarzy, takich jak Pissarro czy Utrillo. To malarstwo bardzo zakorzenione w tych tradycjach i nie pragnące z tym zakorzenieniem zrywać. Wręcz przeciwnie- po prostu artystka pragnie kontynuować malarską opowieść w przebogatej palecie szarości, która zdaje się najbliższa mazowieckim pejzażom.

Wystawa Magdaleny Spasowicz objęta jest patronatem artissimo.pl

MAGDALENA SPASOWICZ | MALARSTWO

WERNISAŻ
14 kwietnia (czwartek) 2016 o godz. 19.00

WYSTAWA
14-28 kwietnia 2016

Galeria Sztuki Katarzyny Napiorkowskiej

Warszawa, ul. Świętokrzyska 32

data publikacji: 13 kwietnia, 2016


Dziękujemy za zapisanie się. Już wkrótce wyślemy newsletter.

Przy zapisie wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.

Zapraszamy do zapisania się na listę subskrypcyjną Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Otrzymywać będą Państwo raz w miesiącu informacje o artystach, wystawach oraz o najnowszych, wybranych obiektach w kolekcji naszej Galerii.