Wyjątkowi artyści w kolekcji Galerii

Polecani artyści

WYSTAWY AKTUALNE

Czytaj więcej

Design September – Futureman (Online)

Wystawa w ramach Brussels Design September w Brukseli prezentuje prace nagrodzonych młodych twórców. Wystawa zorganizowana we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych im. W. Strzemińsiego w  Łodzi oraz  Przedstawicielstwem Regionu Łódzkie w Brukseli.

Projektowanie inkluzywne, rewitalizujące lub allocentryczne to kwestie coraz częściej uznawane przez projektantów za właściwy kierunek poszukiwań i alternatywa dla wyczerpanej i szkodliwej formuły antropocentrycznej. Mając to na uwadze, szukamy przykładów wyjścia poza własne potrzeby, własne ego, a przede wszystkim poza estetykę. Zastanówmy się „a co jeśli?” i niech kultura głębszej refleksji poprzedzającej działanie stanie się naszą misją. Diagnoza największych problemów ekosystemu odnosi się do słów kluczowych ściśle ze sobą powiązanych, takich jak: tworzywa sztuczne, CO2, woda, susza, degradacja, odpady lub nadmierna konsumpcja.

Jednak na pierwszy plan wysuwają się nierówności społeczne, które wciąż są niewystarczająco uwzględniane i mogą być największym zagrożeniem dla człowieka w przyszłości. Wrażliwość, spostrzegawczość, umiejętność analizy i abstrakcji to cechy, które pozwalają tworzyć i projektować, determinują potencjał, dzięki któremu można zaproponować alternatywne dla analiz ekonomistów czy naukowców wizje przyszłości. Będą one być może bardziej komunikatywne i bardziej skuteczne. Czy projektant / artysta może pełnić w społeczeństwie swoją rolę bez tworzenia przedmiotów? A jaki przedmiot może wnieść prawdziwą wartość do naszego życia i życia na naszej planecie? Jesteśmy zainteresowani odpowiedzią na te pytania.

Projekt Regionu Łódzkiego podczas Brussels Design September Bruksela

Design September – FUTUREMAN
Galeria Katarzyny Napiorkowskiej- Mont des Arts
Mont des Arts 8
Bruksela
Wystawa: TYLKO ONLINE

STRONA WYDARZENIA


Dziękujemy za zapisanie się. Już wkrótce wyślemy newsletter.

Przy zapisie wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.

Zapraszamy do zapisania się na listę subskrypcyjną Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Otrzymywać będą Państwo raz w miesiącu informacje o artystach, wystawach oraz o najnowszych, wybranych obiektach w kolekcji naszej Galerii.