Zapraszamy do zapoznania się z twórczością Adama Niemczyca ( 1914-2009), malarza i teoretyka sztuki, a także poety i pisarza. Prace malarskie Niemczyca niejednokrotnie nawiązywały do historii literatury i sztuki, zawierając cytaty i odniesienia do najważniejszych symboli i tematów w kulturze europejskiej.

ADAM NIEMCZYC ( 1914-2009) Malarz i grafik. Urodzony we Lwowie. Studiował na Uniwersytecie Lwowwskim ( wówczas- 1919-39-  Uniwersytet Jana Kazimierza). W czasie II Wojny Światowej przebywał w Budapeszcie. Rozpoczął tam  studia malarskie, kontynuwane na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom obronił w 1948 r.

W 1949 r. uzyskał tytuł doktora historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wystawiał od 1958 roku, miał też wiele wystaw indywidualnych za granicą, m.in. w Galerie Zak w Paryżu (1961), Cassel Gallery w Londynie (1963), Bodley Gallery w Nowym Jorku. Jest także autorem powieści pt. Betsabe.

Zapraszamy do zapoznania się z pracami Adama Niemczyca w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej przy ul. Świętokrzyskiej 32 w Warszawie.

Dostępne prace

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
www.napiorkowska.pl