Wyjątkowi artyści w kolekcji Galerii

Polecani artyści

Hanna Bakuła. Prace z szuflady

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej / Wystawy (przeszłe)  / Hanna Bakuła. Prace z szuflady
Hanna Bakula

Hanna Bakuła. Prace z szuflady

Wyzwolona i niezależna, jest inspiracją dla wielu kobiet. Malarka, pisarka i publicystka. (…) W latach 1981-1989 mieszkała w Nowym Jorku, gdzie zdobyła prestiżowe nagrody, w tym stypendium IREX z rekomendacji Fundacji Guggenheima, projektowała kostiumy i scenografie do spektakli OFF-Broadway, za które dostała nagrodę “New York Timesa”. Jest laureatką Festiwalu Malarzy Słowiańskich w Nowym Jorku i tam została nazwana przez krytyków Witkacym w spódnicy. Słynie z malowania portretów pastelą. Działa charytatywnie w ramach swojej Fundacji Hanny Bakuły. (…)
Na wizytówce podpisana jest “osoba kontrowersyjna”.

Tak Hannę Bakułę przedstawia tekst w niedawno opublikowanej przez wydawnictwo Znak- Litera Nova książki ‘Selfie” stanowiącej literacki autoportret Artystki.
Przy tej okazji Galeria Katarzyny Napiórkowskiej od lat współpracująca z Hanną Bakułą prezentuje wyjątkowe prace z odkrytej przypadkiem teczki zawierającej akwarele i rysunki z wielu lat pracy.

Zapraszamy do odkrycia na kameralnej prezentacji niezwykłego świata Artystki.

Prace z szuflady Hanny Bakuły
Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
ul. Świętokrzyska 32, Warszawa
7-20 grudnia 2019

DOSTĘPNE PRACEDOSTĘPNE PRACE

data publikacji: 8 grudnia, 2019


Dziękujemy za zapisanie się. Już wkrótce wyślemy newsletter.

Przy zapisie wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.

Zapraszamy do zapisania się na listę subskrypcyjną Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Otrzymywać będą Państwo raz w miesiącu informacje o artystach, wystawach oraz o najnowszych, wybranych obiektach w kolekcji naszej Galerii.