P_D_10869

MARTTA WĘG
Wystawa malarstwa

Zapraszam na spotkanie.

tekst: Martta Węg

Po cyklach obrazów zatytułowanych „Podróże” i „Spacery” przyszedł czas na „Spotkania”, co wydaje się być naturalną koleją rzeczy, bo przecież spotkania są konsekwencją naszych spacerów i podróży. Te moje „Spotkania”, będące malarską formą dialogu ze światem, z ludźmi i naturą, powstały z potrzeby ciągłego odkrywania drugiego człowieka, a także z ciekawości samej siebie. Czasem bowiem bohaterką tych spotkań jestem ja sama, ale częściej chowam się za kulisami, obserwuję, jestem cichym świadkiem czyichś wzajemnych relacji, sytuacji, w których nie tylko spotykają, ale i na nowo odnajdują się ludzie.
Ale z każdym obrazem wybieram się też na spotkania te bardziej dosłowne, spotkania z naturą. Zatrzymuję kształt, kolor, zapach miejsc ciekawych, zachwycających a niepoznanych do końca, tajemniczych i intrygujących zarazem: z zalanych słońcem łąk, wietrznych plaż czy zatopionych w deszczowych szarościach pól…
To spotkania czasem radosne, kiedy indziej pełne refleksji. Sama nie wiem, które z nich lubię najbardziej…. Wszystkie są mi bliskie. Każdy dzień, każdy czas przynosi mi inny pomysł na spotkanie w obrazie.
Zapraszam teraz Państwa na spotkanie z moimi obrazami w nadziei, że będzie to wizyta i pełna wspomnień, i marzeń, a przy tym najpiękniejszych wzruszeń.

Martta Węg

Wystawa trwać będzie do 14 czerwca 2017

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Rynek Starego Miasta 19/21/21a
Warszawa

Zakup prac

www.napiorkowska.pl