Wyjątkowi artyści w kolekcji Galerii

Polecani artyści

Hanna Bakuła – Kwiaty antywirusowe

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej / Blog  / Hanna Bakuła – Kwiaty antywirusowe

Hanna Bakuła – Kwiaty antywirusowe

Przedstawiamy najnowszy cykl prac Hanny Bakuły. Kwiaty powstały podczas pandemii koronawirusa. Jak mówi sama autorka, to kwiaty antywirusowe.
Piękno zawsze jest znakomitym antidotum na wszystkie trudne sprawy. Życzymy miłych wrażeń!

Hanna Bakuła sama o sobie mówi “osoba kontrowersyjna”. Jest autorką kilkudziesieciu książek i cenioną malarką. Studiowala na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jej talent doceniono w Nowym Jorku. Gdy w 1981 zamieszkała na Manhattanie, zdobyła międxy innymi stypendium IREX z rekomendacji Fundacji Guggenheima. Projektowała kostiumy i scenografię do spektakli off-Broadway, za co została wyróżniona nagrodą New York Times. Artystka od lat 90-tych mieszka w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z twórczością artystki. 

HANNA BAKUŁA (ur. 1950)
Malarka, portrecistka i pisarka. Studia w warszawskiej ASP pod kierunkiem E. Eibischa, A. Kobzdeja i J. Tarasina. Dyplom z wyróżnieniem w 1974 r. Nagroda Ministra Kultury i Sztuki za pracę teoretyczną o kulturze peryferii miast. Podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych od 1981 roku projektowała scenografię i kostiumy do przedstawień w teatrze “The Kitchen” w Nowym Jorku. Otrzymała stypendium Museum Guggenheim. Laureatka festiwalu sztuki słowiańskiej w Nowym Jorku w 1983 r. Jest autorką scenografii do inscenizacji opery “Carmen” w Teatrze Wielkim w Warszawie. Jako felietonistka współpracuje z redakcją “Urody” oraz “Playboy’a”. Wydała 15 książek. W 1997 roku stworzyła imienną Fundację Hanny Bakuły.
Bakuła jest autorką licznych portretów, m.in. Grace Jones, Liv Ullmann, Yehudi Menuhina.

 

Hanna Bakuła – oferta prac

 

data publikacji: 11 kwietnia, 2020


Dziękujemy za zapisanie się. Już wkrótce wyślemy newsletter.

Przy zapisie wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie (ul. Świętokrzyska 32, Warszawa) i akceptuję regulamin. FOR ENGLISH NEWSLETTER CONTACT US: gallery@napiorkowska.pl

Zapraszamy do zapisania się na listę subskrypcyjną Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Otrzymywać będą Państwo raz w miesiącu informacje o artystach, wystawach oraz o najnowszych, wybranych obiektach w kolekcji naszej Galerii.