Wyjątkowi artyści w kolekcji Galerii

Polecani artyści

Lena Achtelik. Malarstwo

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej / Blog  / Lena Achtelik. Malarstwo
Lena Achtelik

Lena Achtelik. Malarstwo

“Głównym obszarem moich działań  jest polemika z przekonaniem o nieprzemijalności pamięci kulturowej i o samoocalającej mocy sztuki. Jest to refleksja, nie dająca jednoznacznej odpowiedzi, nad potrzebą wspominania i nieodwołalnością zapominania, niezniszczalnością śladu i powszechnie występującą dezintegracją, stałością i tymczasowością, obecnością i nieobecnością, nad nieśmiertelnością i śmiercią. Odwołuję się do ciągłego ubywania formy, nie dającej się cofnąć utraty, zanikania, ale i pozostawiania śladu, resztki, która niweluje całkowitą pustkę – w kontekście estetycznego (wizualnego i językowego) problemu niemożności zdefiniowania, wyrażenia i przedstawienia śmierci.”

Lena Achtelik. Malarstwo

LENA ACHTELIK
Studiowała malarstwo w latach 2011-2016 na ASP w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem zrealizowała w pracowni grafiki książki dr Bogny Otto-Węgrzyn, wykonując prezentacje dodatkowe z druku wklęsłego u prof. Jana Szmatlocha oraz malarstwa u prof. Zbigniewa Blukacza. Stypendystka programu Erasmus+ w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii. Wcześniej ukończyła studia z historii na Uniwersytecie Śląskim.
Swoje prace wystawiała na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych; brała udział w Międzynarodowym Triennale Grafiki w Wilnie oraz II Międzynarodowym Biennale Grafiki w Bukareszcie.

Laureatka Grand Prix w konkursie malarskim Fundacji im. Franciszki Eibisch, Warszawa 2016, Nagrody Biura Projektowania Systemów Cyfrowych za najlepszy dyplom, Katowice 2016, wyróżnień na XV Międzynarodowym Biennale Małych Form Graficznych i Ekslibrisu, Ostrów Wielkopolski 2014, konkursu Studencki Obraz Roku, Katowice 2015, XI Międzynarodowego Konkursu Graficznego, Gliwice 2016 oraz II Międzynarodowego Biennale Grafiki, Bukareszt 2016.

Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Belgii, Czechach, Egipcie, na Litwie, w Rumunii i na Tajwanie.
Ma w dorobku kilka wystaw indywidualnych, wśród nich w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie. Jej praca z cyklu Tajemniczy ogród pokazywana była w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na wystawie “Farba znaczy krew” w 2019 roku.

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Warszawa- Bruksela

Zapytaj o dostępne prace

 

 

data publikacji: 20 września, 2019


Dziękujemy za zapisanie się. Już wkrótce wyślemy newsletter.

Przy zapisie wystąpił błąd. Spróbuj ponownie

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.

Zapraszamy do zapisania się na listę subskrypcyjną Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Otrzymywać będą Państwo raz w miesiącu informacje o artystach, wystawach oraz o najnowszych, wybranych obiektach w kolekcji naszej Galerii.